YATIRIM BİZE DANIŞILIR

Portföy Yönetimi

Gelişen ve globalleşen finansal piyasalarda yatırım yapabilmeniz için artık daha geniş bir bakış açısına sahip olmalı, tüm dünya piyasalarını aynı anda takip ederek gelişmeleri hızlı bir şekilde analiz edebilmeli ve reaksiyon gösterebilmelisiniz. Peki karmaşık yatırım ürünleri arasından size en uygun çözümleri seçebilecek bilgi ve deneyime sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Cevabınız hayırsa, bünyesinde uzmanlaşmış profesyonel ekipleri bir araya getiren Portföy Yönetimi hizmetlerimiz ile tanışmanızı öneririz.

Bireysel Portföy Yönetimi

Neden bireysel portföy yönetimi?

Bireysel portföy yöneticiliği, mali durumunuza, risk-getiri tercihlerinize ve yatırım sürenize uygun portföyler oluşturulması ve yönetilmesi, söz konusu portföylerin takip edilmesi ve bilgilendirilmenizi kapsayan bir hizmettir.

Portföyünüz sizin adınıza, vekil sıfatıyla yönetilmektedir.

Tacirler Yatırım bireysel portföy yöneticiliği hizmeti almak istemeniz durumunda öncelikle size "yerindelik testi" uygulanmakta ve sonrasında bireysel portföy yöneticiliği çerçeve sözleşmesi imzalanmaktadır. Yerindelik testi, bireysel portföy yöneticiliği kapsamında size sunulacak hizmet ile yatırım amaçlarınız, mali durumunuz, bilgi ve tecrübenizin uyumlu olup olmadığının Tacirler Yatırım tarafından değerlendirilmesidir. Bireysel portföy yöneticiliği hizmeti yerindelik testinin sonucuna uygun olarak sunulmaktadır.

Bireysel portföy yönetimi için minimum başlangıç tutarı nedir?

Bireysel portföy yönetimi hizmetimiz için minimum başlangıç portföy büyüklüğünüzün 1.000.000 TL olması gereklidir.

Bireysel portföy yönetimi hizmetinde hangi ürünlere yatırım yapılmaktadır ?

Risk tercihleriniz içerisinde olması koşulu ile; bireysel portföy yönetimi hesaplarında, borçlanma araçları, paylar, varantlar, yatırım fonu katılma belgeleri ayrıca döviz ve mevduat yatırımları yapılmaktadır.

Karşılaştırma Ölçütü (Benchmark ) Ne Demektir ?

Portföyünüzün getirisinin kıyaslanmasını sağlayan, portföyünüzün yatırım amaç ve stratejisi, varlık gruplarının nitelikleri ve portföydeki ağırlıkları dikkate alınarak, ilgili endekslerin ağırlıklandırılması yolu ile bulunan değerdir. Portföyünüzün nispi getirisini bulmakta kullanılır.

Nispi Getiri Oranı Nedir ?

Portföyün nispi getiri oranı; performans dönemi sonu itibarı ile hesaplanan portföyün vergi öncesi getiri oranından karşılaştırma ölçütünün getiri oranının çıkarılması sonucu bulunacak pozitif ya da negatif yüzdesel değerdir.

Portföy Yönetim Grubu Nedir ?

Aynı strateji doğrultusunda, benzer varlık grubuna sahip portföylerden risk düzeyleri benzer olanların bir araya getirilmesidir.

Performansa dayalı portföy yönetim ücreti Nedir ?

Performansa dayalı portföy yönetim ücreti nispi getiri üzerinden tahakkuk ettirilir. Performansa dayalı portföy yönetim ücreti oranı sabit veya değişken olabilir.

Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş. İle Özel Portföy Yönetimi

Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş. portföy yönetimini ana iş kolu ve varoluş nedeni olarak kabul ederek, tüm konsantrasyonunu varlık yönetimine vermiştir. Bağımsız bir portföy yönetim şirketi olarak yatırımcılarının getiri beklentilerine uygun yatırım modelleri içinde çalışmaktadır. Somut bilgiye değer veren, tüm gelişmeleri anında takip ve analiz edip, takım ruhu ile hareket eden yatırım ekibi ortalama 20 yıllık tecrübeye sahiptir ve müşterilerine yüksek performans yaratmayı hedeflemektedir. Kurum itibarını, etik değerleri ve yatırımcısının menfaatini her zaman ön plan tutan, yatırım karalarını beraber alan performans odaklı bu ekip, müşterilerinin finansal yatırımlarında, onların uzun vadeli, inovatif ve en güvendikleri yatırım çözüm ortağı olarak çalışmayı ve müşterilerinin servetlerini ve varlıklarını güvenli bir şekilde gelecek nesillere aktarmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

Siz de portföy yönetim hizmetini Tacirler Portföy uzmanlığı ve güvencesi ile almak isterseniz www.tacirlerportfoy.com.tr adresinden bilgi alabilir, 212 355 46 91 numaradan veya bilgi@tacirlerportfoy.com.tr

Hesap Aç
Uzman kadromuz tarafından hazırlanan, hafta boyunca finansal piyasalarda yaşanacak olası hareketlerle ilgili görüşleri, istatistikleri, yorumları ve analizleri takip edebilir, sorularınızı uzmanlarımıza anında iletebilirsiniz.

© 2020 Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş